Попри всі тривоги, провели цікавий івент з нагоди вручення свідоцтв учням 9-х класів.
Київ - велике та красиве місто! Учні 6-г класу переконалися в цьому під час екскурсії. Ми відвідали Володимирській собор, Софійську та Михайлівську площі, походили по сходах навколо Андріївський церкви, помилувались краєвидами та весело провели час. Завтра - літо, стільки цікавого попереду! Вітаємо всіх з канікулами!
Учні 7Б класу відвідали музей науки та техніки "Експериментаріум".
Виставка музею є справжнім лабораторним полем, де відвідувачі можуть, не лише оглядати експонати, а й взаємодіяти з ними, виконуючи різноманітні експерименти та досліди.
Останній навчальний день учні 2-А класу провели на екскурсії в чудовій бібліотеці імені Ганни Чубач Подільського району. Книга супроводжує людину протягом усього життя: перші книги — казочки, розмальовки, перша книга - Букварик. Ми полюбили їх і навчилися читати, а через них почали звертатися і до інших книг. Книги — наші вірні порадники й вчителі. Вони вчать нас бути чесними, працьовитими, любити свою Батьківщину, поважати людей.
Ура!!! Ось і почалися літні канікули, тому свій останній день учні А класу прощалися з 6-м класом. Учні розпочали свій день із веселих змагань, де вони змогли й побігати, і позмагатися, і навчилися працювати в команді. А після активного спортивного старту, посидіти в дружній атмосфері та насолодилися смаколиками.
Попри всі негаразди сьогодення Свято останнього дзвоника залишається важливою подією для учнів, вчителів та батьків, символізуючи завершення ще одного навчального року й дає надію на мирне і спокійне літо. Вилітають зі шкільного гніздечка найстарші, найрідніші діти, в яких проростають зерна любові, поваги, турботи та прагнення до досконалості, засіяні вчителями. Легкого та рівного вам польоту!!! Нехай щастить!!!
З 5 по 9 клас разом
Активні, креативні, розумні, щирі, добрі та відповідальні. Учасники усіх шкільних та районних заходів, переможці районних та міських олімпіад з багатьох предметів. Діти з дорослим поглядом на життя, з чіткою життєвою позицією. Діти, які пишуть прекрасні твори та оповідання. Діти, в чиїх руках наше майбутнє.
Хай ваша доля буде щасливою, хай здійсняться всі мрії та сподівання, хай мирним буде небо над головою.
Учні та учениці 4-х класів відзначили
Завершення першого етапу шкільного життя Святом прощання з початковою школою. Щемливі та зворушливі виступи дітей,
ніжні спогади вчителів, слова подяки вчителям від батьків наповнювали школу тими незабутніми нотками, які створюють атмосферу людського щастя та радості.
7д та 9в мали змогу потрапити на екскурсію до Ботанічного саду Національного університету ім.Шевченка.
Про отриману насолоду та неймовірні емоції говорять наші світлини.
Саме сьогодні дітям знадобилися знання з уроків біології!
Учні 5-Г класу відвідали музей «Пирогово». Музей Пирогово завжди залишає незабутні враження. Учні 5 класу були захоплені аутентичними українськими будинками, які перенесли їх у минуле. Вони з захопленням роздивлялися народні костюми та вироби мистецтва, які розкривали багату культурну спадщину України. Діти захоплено слухали розповіді гідів про життя та звичаї наших предків, ставили цікаві питання і відкривали для себе нові факти. Завершивши екскурсію, вони повернулися з підвищеним інтересом до історії та культури своєї країни.
Перенестися в минуле та подихати чистим повітрям вдалося сьогодні шестикласникам ліцею # 6. Цікаві розповіді досвідчених екскурсоводів музею народної архітектури та побуту Пирогово сподобались всім.
Добігає кінця ще один нелегкий рік...Ми тримаємось...
А головне - не втрачаємо традицій, укладених дисятиріччями шкільної метушні... Одна з яких - вітати та вшановувати вчителів, учнів та учениць, які творять імідж школи. Свято розуму та краси зібрало переможців олімпіад, творчих, інтелектуальних та спортивних конкурсів, щоб засвідчити юним обдаруванням - майбутнє за розвитком!!!
Вітаємо переможців предметних олімпіад Весна2024 на сайті НаУрок! Наші учні посіли І, ІІ, ІІІ місця з різних предметів: українська мова, англійська мова, математика, інформатика, пізнаємо природу, географія, історія.
Пишаємось нашими учнями! Бажаємо їм подальших успіхів у навчанні та ще більше перемог!
Наука - це свято!!! Саме це відчувало сьогодні учнівство школи при проведенні незвичайних перерв, присвячених науковим галузям. Вчителі біології, хімії, фізики продемонстрували відвідувачам локацій цікавий експериментаріум, а дев'ятикласники підготували змістовні мотиваційні листи щодо вивчення галузей наук.
17 тараня на заходах, присвячених Дню Науки, учні 6-х класів розв'язували цікаві задачі, грали в ігри, роздивлялись важливу проблему сьогодення: формування здорового способу життя й культури здоров'я дітей, молоді та людства.
«Дні науки» — науково-популярна акція, яка відбувається одночасно в третю неділю травня в установах та закладах України. ЇЇ метою є популяризація наукових знань, ознайомлення з відкриттями та винаходами, досягненнями української та світової науки. Під час «Днів науки» в закладі вчитель історії Віценко Л.А. провела турнір між збірною командою інтелектуальних клубів та командою вчителів та батьків. Неймовірний азарт та прагнення до перемоги вирували серед учасників гри. І хоча перемогу в цій грі все ж таки здобув досвід, учасники шкільних клубів показали високий потенціал та прагнення до подальшого розвитку.
Урок дорожньої грамоти
Перед літніми канікулами повторили правила безпечної поведінки на вулиці, в лісі, в громадських місцях. Обговорили де безпечно активно відпочивати і які знаки й позначення на дорогах нам про це говорять.
Українська вишивка, як і українська пісня, є знаковими для нашої традиційної культури. Без любові до української пісні, без розуміння символіки української вишивки не станеш справжнім українцем. І навіть не зрозумієш українську душу.
Вишиваємо Перемогу. Кожен на своєму місці. Щодня. Великими та малими кроками. З вірою, надією та любов’ю. Учнівське самоврядування провело для учнів 5 – 6 класів інтерактивний захід про історію вишиванки, завершили захід веселим флешмобом.
Сьогодні День вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий долучається до свята, одягнувши вишиванку. Учні ліцею, розпочали день з фото – челенджу «Вишиванка – оберіг єднання!»
Освітній процес в умовах війни набув специфічного змісту - все більше говоримо з дітьми про поведінку в надзвичайних ситуаціях, мінну безпеку, навички самозбереження. Уроки з мінної безпеки провів з учнівством школи вчитель предмета "Захист України" Єгоров І.М., уроки з формування навичок безпечної поведінки під час стихійних лих - вчитель предмета "Здоров'я, безпека та добробут"- Лисенко О.В.
В рамках «Тижня безпеки дорожнього руху на дорозі» ліцеїсти 1-Б класу, під час уроку фізкультури пригадали про важливість дотримання правил на дорозі, щоб зменшити аварійність та врятувати життя.
З нагоди Дня Матері учні 2-А та 2-Б класів для матусь влаштували свято, де висловили їм свою подяку за ніжність, турботу та безмежну любов!!!
Всім матусям від щирого серця хочемо побажати Миру, здоров'я та гармонії в сім’ї! Бажаємо добробуту в родинах та істинної гордості за своїх дітей!!!
Учні 5-Г Вітають всіх неймовірних матусь з Днем Матері! Ви - справжні герої, які принесли у світ безмежну любов і турботу. Нехай ваш день буде сповнений радості, тепла і ніжності!" Бажаємо Вам міцного здоров‘я та мирного неба!!!!
На цьому тижні на уроках історії учні 5-тих класів підготували проєкти на тему: «Видатні українці по всьому світі» Пишаємось відомими українцями.
Від Дня пам'яті та примирення учні школи перейшли до відзначення іншого дня - Дня Європи.
І сьогодні дівчата 7д класу в актовому залі школи розбиралися разом з 7 -ми та 8 - ми класами, чому ж в 1985 році було прийнято рішення і про такий день в європейському календарі.
Учні отримали інформацію і про інституції ЄС, і про принципи діяльності, і про прапор та гімн.
Можливо, що хтось і вперше почув чарівні звуки "Оди радості" Бетховена і дізнався, що це і є гімн ЄС.
Нещодавно під час уроків ЗБД відбувся захід, присвячений наймасштабнішим стихійним катастрофам світу.
Під час заходу учні мали можливість дізнатися про причини та наслідки таких катастроф, як землетруси, цунамі, виверження вулканів, урагани та пожежі.
#День примирення та перемоги
#Перемогли фашизм - переможемо рашизм.
Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму. Також у цей травневий день ми утверджуємо спадкоємність традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників нашої Вітчизни, консолідуємо суспільство навколо ідеї захисту України, яка є актуальною, як ніколи раніше. Про це сьогодні говорили на історичних годинах у класах. Учні 10 класу підготували та провели літературно – музичний захід для учнів 7, 8 кл.
Сьогодні 8 травня учні 5-Г класу визначили день пам‘яті та примирення, це один з найважливіших і символічних днів у світовій історії – День пам'яті та примирення. 8 травня став надзвичайно важливим для мільйонів людей як символ закінчення найбільшої та найжорстокішої війни в історії людства, а також як день вшанування пам'яті тих, хто загинув.
Скоро Великдень. Учнів 2-Б класу чекала дуже захоплива Великодня пригода, що допомогла краще пізнати це свято, зануритись у прадавні великодні традиції нашого народу, трохи пометикувати й енергійно, цікаво та з користю провести цей чудовий день. Складаючи Великодню книгу слів, діти знайомилися з кольорами та узорами писанок, складали рецепт традиційної паски, читали великодній вірш, виготовляли великодній кошик. Наприкінці Великоднього квесту нам вдалося розшифрувати послання "Нехай Великдень принесе мир та щастя Україні!"
Насправді - це найкраще послання і ми щиро бажаємо, щоб воно збулося. І сьогодні ми змогли провести такий чудовий і незабутній день завдяки найвідважнішим Героям, що боронять нашу Україну та виборюють для нас свободу й незалежність.
Благодійні майстер-класи з виготовлення прикрас до Великодня провели вчителі технологій Мухіна Л.В. та Савицька Л.О. Діти натхненно працювали над оздобленням прикрас, адже своєю роботою вони вносили чергову краплинку в справу ПЕРЕМОГИ - зібрані кошти будуть відправлені на потреби захисників.
26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи та символом мужності, самопожертви й жертовності тисяч українців. Це день пам'яті мужніх людей — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС — усіх, хто ціною власного життя у двобої з моторошним невидимим ворогом захистили людство від смертельної радіації.
В рамках тижня природничих наук, з нагоди святкування дня Землі, учні 9-В класу підготували захід "Вода - джерело життя" для учнів сьомих класів. В цікавій ігровій формі, діти дізналися про аномальні властивості води, її інформаційну пам'ять, біологічну роль.Були показані ефектні хімічні досліди.Пограли в руханку"Австралійський дощ". Учасники заходу зробили висновки, що треба економити воду і берегти її від забруднення.
Щороку 22 квітня весь світ відзначає День Землі.
День Землі - це день, коли кожен може подумати про проблеми, з якими стикається наша планета. В цей день ми нагадуємо собі та іншим, наскільки дорогоцінна Земля і як важливо за нею доглядати. Отже, учні 6-А класу Київського ліцею #6 долучилися до урочистостей на уроці англійської мови.
Квітень дарує нам не тільки посмішку весняного сонечка та дощика, теплоту та аромат весни, а й можливість покращити благоустрій нашої пришкільної території. До Всесвітнього дня Землі учні 2-А класу разом із батьками висадили декоративні кущі, квіти, створили чудові зелені зони. Таким чином, шкільне подвір’я стало ще красивішим!
До міжнародного Дня Землі учні 5-х класів презентували свої
творчі проєкти, організовані виставки учнівських робіт, перегляд відео матеріалів, виготовлення плакатів з гаслами, декламування віршів.
День Землі щорічно святкують 22 квітня. Цього дня всі небайдужі до екологічних проблем організовують заходи, спрямовані на поширення інформації про значення Землі для людства та всіх живих організмів. Учні 4-Б також долучилися до святкування. Саджали дерева, вчилися сортувати сміття, приймали участь у інтерактивній вікторині, малювали малюнки.
#Всесвітній день Землі сьогодні провели учні 4-В і 4-Г класів 6 ліцею. Кожен працював окремо, але вийшли пізнавальні уроки. Діти в першу чергу вчилися цінувати й доглядати довкілля.
На уроці математики учні 4-В класу використали технології STEAM освіти дослідивши мандарин: Для чого йому шкіра, чи є вона захистом? Провели досліди. А потім на математиці розділили на частини та рахували долі мандарину, та вивчали тему дроби. Було смачно та цікаво.
На завершення цього пізнавального тижня розгадали екологічний кросворд і провели гру на тему охорони навколишнього середовища. Кожен зробив для себе маленьку книжечку - пам'ятку про почуте
Сьогодні, 18 квітня, учні 9-г класу мали нагоду відвідати виставку картин неперевершеної Світлани Леонтьєвої, української телеведучої, заслуженої журналістки України, талановитої мисткині. Зустріч відбулася в теплому гостинному колі #Етнобібліотеки, де нас зустріла чарівна пані Ірина Соколова, яка провела для учнів нашого ліцею невеличку екскурсію, ознайомила із цікавинками книжкових полиць.
Сьогоднішня зустріч подарувала нам справжню естетичну насолоду, а картини пані Світла… Більше
Сьогодні ми з учнями присвятили увагу довкіллю. Кожен третій тиждень квітня з 1998 року в Україні активно про це говорять.
- Чи важлива ця тема?
- Звичайно, це наше життя!!!
Головна мета уроку – підвищити рівень свідомості учнів в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.
Ми розділились на групи: ліси,водойми, суходіл, повітря. Кожна група мала проблему забрудненої території ,діти шукали шляхи її вирішення. Створили спільний кластер, в якому коротко записали своє бачення чистого середовища. Плекаймо своє середовище для майбутнього, все в наших руках
Сьогодні команда шкільного інтелектуального клубу Індиго вкотре вписала номер нашої школи в перелік тих, хто плекає і зрощує креативну, розумну і творчу молодь. Міський фінал для наших гравців завершився блискучим результатом
- ДРУГИМ місцем!!! Вітаємо кожного члена команди, її керівника - Віценко Ларису Анатоліївну та всіх вчителів, які вчать цих переможців!!!!Тримаємо стрій!!!!
12 квітня світ відзначає День авіації та космонавтики. Реалії сьогодення говорять про те, що освоєння космосу це надзвичайно захопливо, цікаво і необхідно!!!. Ми з учнями сьогодні думали про майбутні професії. Зерно роздумів посіяно. Буду чекати на майбутніх космонавтів, авіаторів....
"Єдина справжня розкіш - це розкіш спілкування", - писав А.Екзюпері.
Уміння вступити у спілкування без упередженості, не нав'язувати своїх смаків, переваг, прояв доброзичливості, ввічливості, витримки, поступливості у поєднанні з принциповістю - ось такі навички набували під час уроку української мови учні 8 г класу. Діти отримали від учителя корисні поради щодо культури спілкування. Восьмикласники у процесі інтерв'ювання вчилися застосовувати знання в практиці спілкування. Учні ознайомилися з особливостями інтерв'ю, спробували себе в амплуа відомих людей України:поетеси, журналіста, перекладача з англійської мови, спортсмена, співачки, відеоблогера та дизайнерки. Діти мали можливість взяти інтерв'ю у гості з Англії - однокласниці Богдани, дізнатися від неї багато цікавого про сучасне життя та традиції Англії.
На уроці учні та учениці не тільки розвивали комунікативно-мовленнєві навички, але й вчилися культури різноманітних почуттів:толерантності, співчуття, любові, вдячності, симпатії...
Сьогодні в умовах повномасштабної війни найцінніше - це спілкування. Спілкуючись на уроці розвитку зв'язного мовлення, діти мали змогу зняти напругу, виявити емпатію, дізнатися багато цікавого про своїх однокласників, отримати інформацію про відомих людей України, поділитися цікавим досвідом спілкування.
Сьогодні ми з учнями вирішили погрітися на сонечку і провести урок з ЯДС на вулиці. В класі прохолодніше. І ми отримали купу задоволення: погрілися, погомоніли(особливо дівчата)... Ну звісно попрацювали. Дійти до зони лісостепу і степу нам далеченько, але ми змогли зробити спільну проєктну роботу. Працювали у двох групах, учні самі розділились. Вирішили піти ще...завтра на математиці.
Урок біології в ботанічному саду – цікаво і інформаційно. За одну годину, учні 10 а класу познайомились з рослинним світом Африки, Америки, Австралії. Чудова прогулянка серед магнолій, бузку, тюльпанів.
Чудовий весняний вечір, видався учнів 10 А класу. Прогулялися вуличками Києва, згадали історію. А далі театралізована вистава "Ромео і Джульєтта". Чарівна музика, вир емоцій, кохання, ненависть. Характери, ситуація і життєві мотиви, присутні в італійській основі сюжету, створюють разючу правдоподібність до сумної повісті про веронських закоханих.
Фіналісти шкільного конкурсу талантів, провели благодійний концерт, на підтримку випускників школи - воїнів ЗСУ.
Молодшим школярам дуже сподобались виступи співаків, танцюристів різноманітних жанрів, музикантів. Дякуємо нашій талановитій молоді!
Благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України. Доброчинна подія об’єднала учнів, вчителів та батьків. На ярмарку можна було придбати солодощі та вироби ручної роботи.
Кожен клас, який брав участь у ярмарку, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки наших захисників.
Вітаємо команду школи та тренера Анікєєва І.В., які вибороли перше місце в районному етапі Всеукраїнських спортивних змагань "Пліч-о-пліч" з волейболу!!! Дякуємо ЗАХИСНИКАМ, які сьогодні своїм життям виборюють нам можливість навчатись і змагатись!!!!!
14 березня весь світ відзначає День числа Пі. Наша школа теж приєдналась до цього свята. Учні, вчителі та батьки взяли активну участь у підготовці та проведенні низки заходів: виготовлення плакатів, паперового ланцюжка числа Пі, написання проєктних робіт, створення презентацій, малювання міста числа Пі. Захопливим було прослуховування музики числа Пі в ля мінорі. Серед вчителів та учнів був проведений конкурс на кращого «читача» числа Пі, знавця таємниць загадкового числа Пі. Дякуємо всім за участь у захопливій подорожі сторінками математики!
Неможливо уявити собі закінчення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен українець встигає з'їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на цілий рік. От і 7-Б клас долучився до святкування Масляної.
Колодія величаймо - Весну зустрічаймо!
9 березня 2024 року в Україні відзначатимуть 210-ту річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
(1814–1861 рр.) – видатного українського поета, прозаїка, художника, політичного і громадського діяча.
Учні школи будуть запрошені на літературно – музичну композицію «Тарасовими шляхами».
Здійснять віртуальну мандрівку «Місцями Кобзаря» та відвідають виставку малюнків за творами Т.Шевченка.
Творча зустріч у "Літературному" кафе, де пахло кавою, звучала поезія та панувала затишна атмосфера, а "Катерина" вперше в нашій школі зазвучала англійською.
9 березня Україна відзначатиме 210 річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного митця, життя і творчість якого надихають український народ до боротьби за правду та свободу. У свій час Шевченко був символом культурного опору російській імперії. Сьогодні, у XXI столітті, українці знову стикаються з імперськими претензіями, а Шевченкові слова звучать особливо актуально й пророчо.
З нагоди 210-ї річниці від дня народження великого Кобзаря учні 6-А класу підготували літературно-музичну композицію "Тарасовими шляхами". Цей довготривалий проєкт з літератури перетворився на благодійну акцію. Учасники з усього серця розповідали молодшим школярам про справжнього патріота України, який закликав боротися з нашими ворогами, про людину, чиї вірші цитують наші захисники на передовій.
20 лютого - День героїв Небесної Сотні. Без болю в серці і сліз на очах не можна згадувати цих героїв. Саме вони українцям показали, як потрібно боронити нашу країну. Бо, як сказав один із героїв Сотні, краще вмерти борючись, ніж жити на колінах. Учні 6 А класу, переглядаючи фільм про героїв, які стали назавжди янголами, були просто вражені їхньою сміливістю та відданістю Батьківщині, але найбільше їх вразила жорстокість тих людей, які віддали злочинний наказ стріляти. Пам'ять про наших героїв вічно житиме у наших серцях.
Учні 6 Г класу долучились до щорічної акції «Ангели пам’яті», намалювали ангелів, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в Перемогу світла над темрявою. Ми з учнями говорили героїв Небесної Сотні, про події лютого 2014 року, які вже стали історією та про Героїв ЗСУ, наших Ангелів, завдяки яким ми маємо можливість жити та навчатися.
У нас сьогодні свято - День рідної мови. У залі зібралися учні 5-6 класів, щоб відзначити це важливе для українців свято, а разом і позмагатися у знанні мови. Діти із задоволенням виконували цікаві завдання, відгадували мовні загадки, декламували вірші та гуморески. Звичайно, у нас перемогла дружба маленьких та відданих українців.
Сьогодні, 20 лютого, в Україні уже вдесяте відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні.
Учні школи доєдналися до Всесвітньої «тихої» акції «Ангели памʼяті» з ушанування героїв Небесної сотні.
Сьогодні на уроці української літератури учні 9-х класів вивчали творчість Тараса Шевченка, зокрема поему "Кавказ". Під час Революції Гідності рядки з поеми прочитав і один із героїв Революції - Сергій Нігоян, якого за декілька днів у центрі Києва застрелив снайпер. Для Нігояна і багатьох українців, які обрали активну громадянську позицію в ті дні й місяці, рядки "Борітеся - поборете .." були близькими та зрозумілими. Вони були частиною спільного культурного коду.
Тож схилімо голови та вшануймо світлу пам'ять Героїв Небесної Сотні
День єднання України увійшов в календар державних свят як символ протесту проти залякувань агресивного сусіда та консолідації нації напередодні великих випробувань, очевидно, найбільших у житті кожного з нас. Два роки наші діти виказують світу неймовірну стійкість та єднаються в спільних справах - навчання, волонтерства, допомоги.
6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).
З цієї нагоди у нашому навчальному закладі були проведені навчальні освітні заходи для учнів початкової та середньої школи на теми «Готівкові та безготівкові гроші» та «Правила платіжної безпеки. Види шахрайства». На цих заходах діти познайомились з готівковими та безготівковими грошима, розібрались як працюють банківські картки та як уберегти свої рахунки від шахраїв. Наші учні тепер знають як не потрапити в пастки шахраїв та як безпечно розраховуватись платіжними картками в Інтернеті.
Також хочемо висловити подяку за допомогу експертам Національного банку України, які надали матеріали проведених заходів в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству.
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024“Наша єдність – наша зброя”.Під таким гаслом відбулась зустріч учнів школи з представниками Київського інституту Національної гвардії України. Курсанти інституту познайомили учнів з спеціальностями, які здобувають, показали дрони та екіпіровку майбутніх воїнів.
Хай слово «Соборність» не буде тільки книжковою фразою, але щоденним … Показати більше
Зараз українці відзначають День Соборності як символ злуки та єдності. 22 січня 1918 року УНР виборола незалежність, а вже за рік у цей день – обʼєднались дві частини України. Ця історична подія сьогодні, як ніколи, говорить про необхідність єднання і підтримки українського народу. Учні 4-В, 4-Г, 2-В класів повели спільний захід до цього дня. І вкотре собі нагадали, що разом ми велика сила!!
Пам'ятаймо про те, як важко було майже століття назад бороти свою незалежність, дякуємо ЗСУ за щоденну перемогу над ворогом сьогодні
“Іноді комусь може здатися, що Україна здобула незалежність лише в 1991 році. Але важливо розуміти, що Українська держава існувала ще за 73 роки до цього, коли було підписано IV Універсал. І не СРСР подарував нам державність, не він об’єднав Схід та Захід, а українці з власної волі об’єдналися ще в 1919 році.
До Дня Соборності України в школі проведені виховні години, вікторини, флешмоб.
Щороку 11 січня в світі відзначається приємне свято – Міжнародний день «Дякую». Часто в поспіху ми забуваємо сказати це слово, а воно є надзвичайно потрібним. Учні 4-Б класу подякували батькам, друзям, ЗСУ.
Колядує 4-В
Віншую, віншую Вам добрії люди!
Нехай з Вами Божая ласка буде!
Бджілка худібка нехай ся ховає,
Громи і тучі нехай Вас минають!
Будьте щасливі разом з діточками,
Ні горя, ні смутку між Вами!
Христос ся рождає!!
Славімо його!!!
Нехай прийдешній рік принесе нам мир в країну
На уроці історії учні 6 – тих класів презентували свої творчі проєкти «Винаходи Стародавніх цивілізацій». Працюючи над проєктами, діти знайшли багато цікавої інформації про стародавні винаходи. Були дуже здивовані, що час від часу стародавні цивілізації створювали винаходи, які випереджали свій час на десятиліття й навіть на століття.
Навички для життя формує в учнів та учениць на уроках фінансової грамотності вчитель Кошмак А.В. Планування сімейного бюджету, грамотне управління витратами - питання, які зацікавлено опрацьовували десятикласники, виконуючи інтерактивні вправи та обговорюючи досвід, сформований в їх родинах. Аналізуючи приклади дефіцитних бюджетів діти визначали кроки для зниження втрат та збалансування бюджету.#
В рамках тижня безпеки, сьогодні учні 4-В склали повчальну історію про трьох друзів, які нехтують елементарними правилами та потрапляють у неприємні історії. На жаль, війна додала нам ще більше турбот і небезпек з якими діти мають бути обізнані з дитинства, страшно чути з вуст дітей такі слова: міни, снаряди, бомби, пулі, уламки, ракети. Але ми маємо далі жити й робити все для того, щоб зберегти їх життя!
Слава ЗСУ! Дякуємо кожному військовослужбовцю за можливість ходити до школи!
Уроки з мінної безпеки стали невіддільна складовою освітнього процесу з перших місяців війни. Вчителі школи Лисенко О.В., Скворцова М.В., Чорна Н.І. підготували інтерактивні вправи для формування навичок свідомої поведінки з предметами, що можуть нести загрозу життю. Дбати про власну безпеку - одна з ознак стійкості, яку діти набувають під керівництвом вчителів.
Питання пожежної безпеки для дітей дуже важливі, тому батьки і вчителі повинні приділяти належну увагу цьому питанню. В рамках тижня пожежної безпеки учні 1 - Б класу вивчали правила пожежної безпеки, обговорювали правила поведінки при виникненні критичної ситуації. Дізналися про професію пожежників та як правильно викликати пожежну бригаду. Малювали та розфарбовували тематичні малюнки.
Дякую батькам і учням 4-в за плідний завершальний день тижня безпеки. Учні показали свої творчі роботи, які стали результатом бесіди дітей з батьками на тему :"Правила безпечної поведінки з незнайомими предметами, поведінка під час тривог, поблизу водойм взимку. Обережно бурульки!!! Правила пожежної безпеки вдома".
Наша безпека в наших руках
Не оминули ми і тему :"Правила безпечного спілкування в Інтернеті ". Сучасний світ вимагає пильності!!!
Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, учні 10 А класу на уроках правознавства дослідили,проаналізували порушення Міжнародного гуманітарного права під час повномасштабного вторгнення рф в Україну. Результатом роботи стала інтерактивна інформаційна газета.
Українським народним звичаям та обрядами бути!.
Як казав Іван Огієнко: "Бережімо все своє рідне..." Так і ми сьогодні шкільною родиною відтворювали старовинні обряди кусання калити, ворожіння, розваги та забави української молоді. У цьому році свято Андрія Первозванного перенесено на 30 листопада, але умови сьогодення не давали нам можливості підготувати захід саме в цей день. Тож ми щасливі, що, попри всі перешкоди, мали можливість зустрітися сьогодні у дружньому шкільному колі... А для тих, хто ще планує сьогодні кусати калиту, ось невеличка підказка
- Діду, діду! Я до тебе калиту їсти їду!
- А що везеш?
- Міх.
- А що в мішку?
- Сміх.
- То засмійся .....
Чи стояли ви коли-небудь перед вибором: спростити собі життя і дати хабаря або ж діяти за правилами?
Як ви вчинили б у цій ситуації? Часто ми навіть не помічаємо , що в нас є вибір: діяти доброчесно або ж порушити правила.
Про все це з учнями 10-х класів говорили на уроці "Громадянська освіта" напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією.
Для дітей важливо не тільки знати причини, усвідомлювати негативні наслідки корупції, але і вміти правильно відреагувати на ситуації, в яких вони вже можуть опинитися, враховуючи їхній вік.
Для мене було важливо, аби ця гра сприяла розвитку критичного мислення та усвідомлення неоднозначності багатьох ситуацій.
Якщо гідність кожна людина має із своїм народженням, то доброчесність - це чеснота, яку треба в собі виховувати щодня. Саме вона дає розвиток правовій державі , закріплює етичні норми співіснування в суспільстві . Учні та учениці 7, 8та 9их класів до Всесвітнього дня боротьби з корупцією підготували змістовні та цікаві проєктні роботи "Корупція вбиває державу". В них учні та учениці проаналізували джерела корупційних ризиків, їх наслідки для суспільства та кроки для подолання цього явища.
Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.
Це неофіційне свято з'явилося 2019 року, з метою об'єднати жінок для збереження українських традицій.
Хустка для українок - це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Вона є оберегом жінки з давніх-давен.
Хустка поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до доньки, це була родинна реліквія.
Дівчата з 7- Б класу теж долучилися до святкування дня української хустки.
З піснями, танцями, подарунками завітав Святий Миколай до учнів школи.
Ох, і весело було кружляти та співати з Миколаєм. Побажання МИРУ для нашої України – одне бажання усіх українців
Учні, учениці та їхні батьки, вчительство школи дякують Захисникам України за мужність та силу, з якою вони захищають усіх українців. Нехай наші обереги захищають вас від небезпеки, грілки та смаколики зігрівають ваше тіло, а наше тепло та любов зігрівають ваші серця!!!
Учні, вчителі та батьки школи долучилися до волонтерського руху. До Дня Збройних Сил України передали посилочки – привітання нашим захисникам та захисницям.
Разом до ПЕРЕМОГИ!
З Днем ВОЛОНТЕРА!!!!
У День Збройних Сил України, учні школи вшанували пам'ять загиблих героїв – випускників школи. На превеликий жаль, шкільна стіна пошан поповнюється іменами героїв.Пам’ятати усіх, кого ворожі обстріли навіки вирвали з обіймів рідних, — це обов’язок українців! Не вмирає пам’ять про них, яку ми маємо плекати із вдячністю за можливість жити під мирним небом. Своїми грудьми вони закрили країну від ворожих “градів”, від ворожих “куль”, і наш обов’язок перед ними — зробити все, щоб ці тисячні жертви не були марними.
Дуже шкода, але в наш час тема вибухонебезпечних предметів набула особливої актуальності.
Учні 7-Б класу провели інтерактивний урок з "Мінної безпеки" для учнів початкової школи.
Нагадали дітям про обережність поводження та дотримання правил безпечної поведінки, якщо побачили міну чи боєприпас.
Щедрий Вівторок - це ініціатива, спрямована на залучення дітей до добрих справ. Це один зі способів показати, як українці борються, продовжують жити, незважаючи ні на що, ще й допомагають своїм побратимам.
Щедрий Вівторок - це єднання та підтримка заради спільної мети. А мета у нас одна - ПЕРЕМОГА!
Сьогодні учні 6-х класів СЗШ N6 з Тетяною Василівною Никитась провели уроки Доброти, на яких говорили, що кожен може зробити свій внесок у перемогу, та написали листи українським воїнам.
Учні 5-тих класів долучились до заходу «Щедрий вівторок» поговорили про добрі справи, виконали руханку та написали листи подяки нашим захисникам.
Вітаємо учнів нашої школи - переможців XIX Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На Урок"!
Учні нашої школи, попри постійні повітряні тривоги та стрес, гідно виступили на цьому інтелектуальному змаганні та вибороли немало призових місць з різних предметів (серед них українська мова, математика, природничі науки, історія, інформатика).
Адміністрація закладу, педагогічний та учнівський колективи вітають переможців олімпіад!!!
Бажаємо подальших успіхів у навчанні та нових досягнень!!!
Щорічно в Україні вшановують жертв Голодомору, які масово загинули в результаті штучного голоду 1932 - 1933 років. Сьогодні у дітей 1-Б класу був урок памʼяті про Голодомор. Діти вперше почули слово Голодомор, дізналися про цю страшну подію в Україні, про історію квітки незабудки, як символ Голодомору. Виготовили із паперу квіточку для близьких, щоб памʼятали про важкі часи в житті Українців.
Історія про спробу знищення людської гідності - це історія Голодомору 1932- 1933 років. Хвилинами пам'яті вшановували сьогодні учні та учениці школи тих українців, хто не витримав принизливих знущань голодом, для кого мрія про шматочок хліба на родючій землі так і залишилась нездійсненою мрією.
Діти вчилися співчувати людській трагедії та віднаходити ресурс для зростання в умовах важких ситуацій, пов'язаних з агресією.
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Сьогодні учні 1 - Б класу дізналися, що таке гідність, свобода, революція. Адже вони є майбутнє нашої Батьківщини.
Революція Гідності, яка починалася з євроінтеграційних вимог, стала черговим етапом утвердження української нації. Від самого початку заснування Дня Гідності та Свободи, ми відзначаємо цю дату в умовах війни. На жаль, людська гідність – одна з перших жертв війни. Сьогодні учні 10 А класу провели інтерактивний захід для учнів 9 – тих класів. Обмінялися думками, заглибились в себе і помріяли, про життя в мирній, незалежній, вільній, демократичній Україні.
Заходи до Тижня безпеки дорожнього руху - кроки до виховання відповідальних та критичних пішоходів. Проведені вікторини, тренінги, бесіди додали учнівству практичних навичок безпечної поведінки на дорозі, тротуарі, в транспорті.
Щорічно 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності. Толерантністю називають повагу до людської індивідуальності. В цей день говорять про важливість визнання основоположних прав і свобод людини, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та найрізноманітніших форм самовираження. Учні, під час виховних заходів, обговорювали важливість поваги одне до одного, поважати особистість одне одного.
Сьогодні у Міжнародний день толерантності під час години спілкування учні 8-г класу вчилися адекватно оцінювати себе, аналізувати, приймати рішення, обирати правильну позицію, вчилися встановлювати стосунки на доброзичливій основі, а також удосконалювали навички толерантної поведінки.Під час рольових ігор навчалися розуміти відмінність іншої людини від себе, бути уважними, терпимими до інших людей, поважати один одного.
Діти зрозуміли, що толерантність є найважливішою умовою миру, злагоди в колективі, сім'ї, суспільстві.
# Учні під час години спілкування прийшли до висновку, що толерантність врятує світ!
В школі розпочався "Тиждень безпеки дорожнього руху". Веселі естафети з використанням дорожніх знаків, організовані учителями фізкультури, сприяли закріпленню вивчених правил на практиці.
Навичок безпечної поведінки в транспорті, на дорозі та поряд з нею набували сьогодні учні школи під час зустрічі з інструктором з ПДР. Діти активно долучались до обговорення правил поведінки пішоходів, критично аналізували наслідки їх порушення, обговорювали власний досвід зустрічей з небезпекою. Всі учасники заходу отримали базовий перелік правил поведінки, які не можна порушувати за жодних умов задля збереження життя та здоров'я.
Учнівство 5-7 класів школи долучилось сьогодні до заходів благодійного фонду "Клуб Добродіїв" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні через участь в проєкті соціоемоційної підтримки - інтерактивному театрі за участі справжніх акторів. Кожний, хто став учасником проєкту мав змогу відчути себе головним героєм, стати частиною історії, розвивати творчість, співпрацювати та вирішувати завдання в команді. Проведені заходи сприяли покращенню емоційного стану, зменшенню стресу та тривожності.
Команда "Індиго" інтелектуального шкільного клубу посіла призове місце в районному етапі. Чудова гра, цікаві питання, гідні суперники. Вітаємо! Молодці!
#Радіодиктант_національної_єдності2023 відбувся!
Один з найбільших україномовних флешмобів серед усіх українців світу! Учнівство та педагогічний колектив школи#6 приєдналися до роботи над Словом. Текст "Дороги України" Катерини Калитко - це не просто рядки, це наше сьогодення: "Дороги України - переплутані нитки любові, подекуди перерубані, але знову зв'язані у вузол, аби бути ще міцнішими".
І не забуваймо, що головна мета цього флешмобу - це не перевірка грамотності, а об'єднання нас, українців, у той самий міцно
"Зв'язаний вузол".
Дякуємо й авторці тексту, і харизматичному
" Довбушу"- Олексієві Гнатковському, голос якого створив в ефірі неймовірну атмосферу.
Мова - наша зброя!! Не забуваймо, яку велику ціну платять Воїни України за свободу Нації, за свободу української мови!
Вчимося дбати про куточок Землі, на якому живемо...
Сьогодні, 25.10.2023 року, на базі закладу освіти №242 відбувся конкурс-фестиваль декламаторів поезій «Літературне Євробачення».
Нашу школу представляла учениця 9- Г класу - Петровська Анна з літературною композицією "Україно, живи!"
Цьогоріч за право представити школу на районному етапі конкурсу змагалися учні 9-11 класів.
Традиційно виступи оцінювали не лише журі, а й глядачі в залі та самі конкурсанти.
Щиро вдячні організаторам конкурсу за чудову можливість проявити свій талант та популяризацію української поезії
Вітаємо команду «Логос» у відбірковому турі районної інтелектуальної гри «Юніор» з ПЕРЕМОГОЮ! Бажаємо вдалого старту і виходу у фінал.
18 жовтня 2023 року, учні нашої школи зможуть долучитися до найбільшої ініціативи в Європі щодо цифрових навичок - Meet and Code!
Події Meet and Code проводяться в 25 європейських країнах та мають на меті популяризацію технологій, цифрової грамотності та кодування!
Завтра, під час воркшопу, учні побачать як створювати 3D - моделі та перетворити їх у реальний макет за допомогою 3D-друку. Воркшоп проведуть оператори мобільної майстерні Tolocar: Mobile Makerspaces in Ukraine ! Також учнів чекатиме захоплююча екскурсія майстернею на колесах.
Другою частиною події буде написання коду та створення лазерної охорони на базі мікроконтролера Ардуїно.
Не пропустіть цю унікальну можливість дізнатися більше про технології та кодування, а також реалізувати свої ідеї в реальному житті.
Ця подія реалізовується Молодіжний центр спілкування "Позитивний Павлоград"
Ініціатива Meet and Code фінансується Amazon та SAP і реалізується Haus des Stiftens gGmbH та TechSoup Europe спільно з партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.
@gurt.org.ua
@meetandcode
Часто чуємо:"Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього ".От тому і вирішили ми з моїм 8 г класом здійснити маленьку подорож в історичне минуле нашої Батьківщини.
Сьогодні нам провела цікаву, змістовну екскурсію мама нашого класу, пречудовий екскурсовод Катерина Олексіївна, у давні храми на території Національно-культурного заповідника "Києво-Печерська лавра ":Трапезну церкву, Успенський собор. А також учні мали можливість побачити церкву Всіх Святих, етюд з якої написав Т.Шевченко. У церкві Спаса на Берестові учні дізналися не тільки історію створення цього храму, але й про фальсифікацію очевидних історичних фактів московитами.
Сьогодні діти здійснили майже 2 екскурсії, бо також відвідали Меморіал Вічної Слави та вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих воїнів II Світової війни на могилі Невідомому солдату.
Також учні побували біля музею Голодомору.
А завершили ми екскурсію спостереженням чудових краєвидів рідного Києва на схилах Дніпра.
Сьогодні учні мали змогу по-новому сприйняти не тільки історичне минуле, але й зрозуміти причини трагічного сьогодення.
Чудовим, емоційним та історично інформаційним видався день для учнів 10 А класу. Відвідування МУЗЕЮ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ, не залишив нікого байдужим. Вразили фігури видатних українців, цікаві історичні факти. Нам є чим пишатися!!! Нам є ким пишатися!!!
Позитивні враження та новий досвід отримали сьогодні учні 6 В класу під час екскурсії в музей фотоілюзій, що в Києві на Подолі. Діти мали можливість побути та фотомоделлю, і фотографом. Всі в захваті від ефектних фото в дивовижних локаціях: в космосі, в пащі акули, на обкладинці журналу "Forbs"
Учителем біології Барабаш В.О. було організовано для 11- класників навчальні екскурсії в оранжерею Ботанічного саду ім. академіка О.Фоміна. Учнівство школи мало змогу побачити адаптацію живих організмів до середовища існування. А унікальна колекція рослин тропіків і субтропіків дивує і дійсно заслуговує на увагу. Чого варта пальма Лівістона, якій близько 200 років! Яруси із крон десятків субтропічних дерев, пальм та чагарників... Різноманіття сукулентів, батьківщина яких Африка, Пд.Америка та Мадагаскар... Та й загалом поринути в атмосферу, де працювали відомі вчені й продовжують працювати науковці, було дуже цікаво.
...Мам, я в бою за волю пішов в далечінь,
За правду і долю нових поколінь,
За тих, хто у морі далеко
І крилами лелеки повернуться живі.... такими словами завершився захід з вшанування захисників та захисниць України біля створеного в школі куточка пам'яті. Саме тут, поміж соняшників символів пам'яті - з'явились фотографії випускників школи, які віддали своє життя за незалежність України.
Герої не вмирають .... доти, поки про них пам'ятають....
Вічна їм пам'ять...
Слова вітання та щирої подяки на адресу воїнів ЗСУ лунали сьогодні від учнів #СЗШ_6 у військовому шпиталі, куди вони завітали з листами й подарунками, необхідними для реабілітації дрібничками.
Своїм творчим виступом діти та вчителі підняли настрій бійцям та, сподіваємось, зігріли їхні серця, заспівавши разом «Хай буде весна». Слава воїнам ЗСУ! Разом до Перемоги!
23 вересня 2023 року команда нашої школи #СЗШ_6 , середня вікова група, взяла участь в І етапі дитячо-юнацької військової-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»). У конкурсі «»Смуга перешкод» серед 14-ти команд наші учні під керівництвом вчителів фізичної культури посіли почесне 3-тє місце!
Вітаємо й бажаємо успіхів у наступних етапах змагань!
З 1982 року на честь Міжнародного дня миру кожного року 21 вересня в Генеральній Асамблеї ООН бʼють у Дзвін миру, аби нагадати, до яких великих жертв призводить війна.
Україна завжди була мирною країною, але з 2014 року змушена мужньо боротися за свою свободу. Після чергової вранішньої тривоги наші учні зібрались під рідним шкільним дахом #СЗШ_6, щоб втілити своє прагнення миру у різноманітних поробках, щирих побажаннях і неповторних емоціях.
Нехай почує нас світ: діти України понад усе прагнуть миру, який виборюють для них сьогодні їхні батьки!
Життя - найвища цінність, а вересень - це час, коли після канікул необхідно нагадати учням основні правила безпеки.
Протягом тижня учні 5-х класів відвідали цікаві уроки, присвячені безпеці дорожнього руху, на яких вчились розпізнавати дорожні знаки та повторювали правила поведінки на дорозі
Також в усіх класах темою для обговорення було поводження з вибухонебезпечними предметами, уміння розпізнавати їх на різних поверхнях. Основним пріоритетом сьогодні залишається збереження життя і здоровʼя дітей, формування у них ціннісного ставлення до себе та своїх близьких.
#СЗШ6 14 вересня учні 4-В класу провели тренінгове навчання з правил поведінки з вибухонебезпечними речовинами. Вкотре застерегли та наголосили: увага, обачність - запорука здоров'я!!! Не чіпай, не кидай, не наближайся до небезпечної знахідки
До Дня фізкультури й спорту в #СЗШ_6 спільно з Подільським районним у м. Києві Центром фізичного здоровʼя населення та його кваліфікованими тренерами було проведено видовищне свято спорту.
Наші учні мали можливість спробувати себе в різних спортивних активностях: футболі, східних єдиноборствах, велоспорті, художній гімнастиці, чирлідингу.
Запрошуємо всіх долучитись до яскравого
світу спорту!
1 Вересня - рідне й близьке для всіх свято, День знань Уже другий навчальний рік починається в умовах воєнного стану. Школярі та вчителі змушені підлаштуватись під реалії сьогодення. Але головне, що наші діти будуть навчатись, а вчителі будуть навчати. Бо знання й культура є надзвичайно важливими для нашої нації, це ті стовпи, на яких будується майбутнє нашої країни
Дорогі учні й освітяни, шановні батьки! Щиро вітаємо всіх зі святом! Бажаємо всім здоровʼя, добра, наснаги, нехай кожний день буде сповнений радісними відкриттями й зустрічами! Щиро сподіваємось, що цей навчальний рік буде легким і переможним!
Масляна, масниця, колодій....багато різних назв має цей смачний тиждень. Учні 4-В класу на цьому тижні дуже смачно провели кожний день дякуючи нашим чудовим матусям. Ми їли млинці з сиром, маком, бананами, шоколадні й пусті. Заправляли варенням, горіхами та згущеним молоком. Навіть вареники на пару із сиром ми смакували. Масляну провели у всіх народних традиціях. . Залишилось у неділю сходити до церкви та провести "Прощену неділю". Щиро дякуємо нашим захисникам, які дають можливість нам навчатися, святкувати, розвиватися всупереч все жахіття, що відбувається в нашій країні